Семінар-практикум "Освітні технології для інтелектуально-мовленнєвого розвитку дошкільників"

2024-02-22

/Files/images/2023-2024_nr/220224_semnar_mnemotehnka/ТИТУЛ_.jpg
22.02.2024р. в ЗДО «Лісова казка» відбувся семінар-практикум «Освітні технології для інтелектуально-мовленнєвого розвитку дошкільників». Семінар підготувала вихователь-методист Левковська Г.В.
На початку семінару учасникам було запропоновано пригадати освітні технології для інтелектуально-мовленнєвого розвитку дошкільників. На пропозицію педагогів Галина Володимирівна більш детально зупинилася на мнемотехніці.
Мнемотехніка – технологія поліпшення засвоєння інформації шляхом свідомого створення асоціативних зв’язків за допомогою спеціальних методів та прийомів.
У супроводі презентації Галина Володимирівна розповіла про прийоми мнемотехніки для розвитку мовлення дітей дошкільного віку та запропонувала педагогам взяти участь у вправі «Знайди аналогію», спрямованій на тренування асоціативного мислення та пам’яті.
Також учасники семінару-практикуму потренувалися у складанні розповідей за малюнками, які вони самі обрали.
Вихователь Мельник М.О. поділилася досвідом роботи з навчання дітей розповідання на електронній платформі «Ментаніум». Марина Олексіївна запропонувала педагогам скласти колективну розповідь, використовуючи тренажер «Оповідки».
Розповідаючи про метод піктограм, Галина Володимирівна відзначила його ефективність як у навчанні дітей розповіданню, так і під час розучування напам’ять віршів. З огляду на це запропонувала до уваги колег зашифрований у піктограмах вірш Г.Бойка «Перші крапельки весни».
Також Галина Володимирівна презентувала схему, яка допомагає дітям краще запам’ятати назви та послідовність місяців.
Щоб довести колегам ефективність використання піктограм для засвоєння та відтворення інформації, учитель-логопед Горбенко О.Г. запропонувала учасникам розповідь про музичне мистецтво з використанням схеми. Після чого вихователі легко змогли відтворити розповідь без зорової опори на схему.
Також, на пропозицію Олександри Григорівни, учасники спробували за схемою скласти розповідь про маму та відтворити розповідь уже без використання схеми.
Підводячи підсумки, вихователь-методист Левковська Г.В. наголосила, що яку б технологію не обрали педагоги, результативність її використання в роботі з дітьми залежить від систематичності, послідовності та інших дидактичних принципів.
Педагоги подякували спікерам – Левковській Г.В., Горбенко О.Г. та Мельник М.О. – за цікавий та змістовний семінар-практикум.

/Files/images/2023-2024_nr/220224_semnar_mnemotehnka/001.jpg/Files/images/2023-2024_nr/220224_semnar_mnemotehnka/002.jpg/Files/images/2023-2024_nr/220224_semnar_mnemotehnka/003.jpg/Files/images/2023-2024_nr/220224_semnar_mnemotehnka/004.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 54

Коментарi