Що таке нежить і як з нею боротися?

/Files/images/2013-2014_rr/malyunki/нежить.jpg

Нежить - це локальна простуда, при якій слизисті оболонки носа запалюються, розвивається набряк. Різко підвищується вироблення слизу, слиз перекриває носові ходи, і ми починаємо дихати ротом. У цей же час, об'єм слизу сприяє очищенню організму від токсинів. Тому нежить має ще і позитивну сторону: промиваючи ніс, ми очищаємо додаткові пазухи носа від накопичення там слизу.

А чи потрібно взагалі лікувати нежить? Начебто і не має чого витрачатися на лікування нежиті - сам пройдет через тиждень. Але так буває не завжди. Якщо імунітет ослаблений, нежить може перейти в хронічну форму і тоді від нього буде майже нереально позбутися. Крім того, при нежиті запалення може перекинутися на гайморові пазухи (гайморит), на лобові пазухи або на середнє вухо. А це вже набагато серйозніші захворювання.

Як лікувати нежить?

/Files/images/2013-2014_rr/malyunki/цибуля.png/Files/images/2013-2014_rr/malyunki/часник.jpgРозвиток вірусу під час нежиті добре пригнічують фітонциди, що містяться в цибулі і часнику. При цьому не обов'язково тоннами її поїдати, досить просто розрізати цибулину навпіл і як слід подихати над нею. Дитині при нежиті можна зробити «намисто» із коробочок з-під кіндерів, в які покласти зубчики часнику. Можна розкласти по кімнаті нарізану цибулю. І тоді така інгаляція продовжиться набагато довше. Те ж саме можна робити як профілактику нежиті і інших простудних захворювань.

Народні засоби від нежиті

Замість аерозолю можна купити краплі від нежиті на основі натуральних олій. При нежиті добре допомагають краплі що містять евкаліптову олію. Масла надають бактерицидний ефект, зменшується виділення слизу, полегшується дихання. Як один з варіантів лікування нежиті, можна зробити інгаляцію з пихтовим маслом.

Під час нежиті також потрібно прогрівати ніс, це добре знімає набряк. Для цього можна взяти маленький мішечок (якщо немає мішечка, можна скористатися чистим дитячим носовичком), прожарюємо велику сіль на сухій сковороді. Мішечок з сіллю кладемо на перенісся і гріємо. Якщо не хочеться возитися з мішечком, можна прогріти ніс вареним яйцем.

/Files/images/2013-2014_rr/malyunki/цитрусові.jpg
Не менш важливо під час нежиті знаходитися в теплі і не переохолоджуватися. Для підтримки імунних сил організму в боротьбі з нежиттю просто необхідний вітамін С. Як вам відомо, його дуже багато в цитрусових (лимон, апельсин).

Як не прикро, але причиною нежиті може стати не лише переохолодження. Нежить може бути проявом алергії на який-небудь продукт, пилок рослин або шерсть тварин. Алергічна нежить може тривати цілий рік або виникати періодично, наприклад, під час цвітіння рослини-алергену. У таких випадках виявити алерген і призначити лікування може тільки лікар-алерголог.

Аби захворювання не набуло хронічної форми або ще гірше - не дало ускладнень, лікувати нежить потрібно обов'язково, в якій би формі він не виявлявся.

/Files/images/lineechka-13.gif

Кiлькiсть переглядiв: 295

Коментарi