Дистанційна робота педагога: 9 порад для самоорганізації

Нині педагогічні колективи дитячих садків опинилися в нових для себе умовах професійної діяльності - необхідності працювати віддалено. І далеко не всім вдається швидко опанувати "домашній" режим роботи.
Скористайтеся простими порадами, які допоможуть налаштуватися на робочий лад за межами звичного освітнього простору.

/Files/images/2019-2020_nr/робоче місце.png

Облаштуйте робоче місце

Аби швидше налаштуватися на робочий лад, облаштуйте окреме місце, де вам буде зручно працювати. Звісно, про окремий кабінет не йдеться. Достатньо визначити, що саме цей стіл та стілець ви будете використовувати тільки для роботи.

/Files/images/2019-2020_nr/тв.jpg

Приберіть усе зайве

Якщо в дитячому садку ви повсякчас розв’язуєте професійні завдання, то вдома ніхто не бачить, що ви робите. Аби поліпшити самоорганізацію, приберіть із поля зору предмети, які відволікають увагу, вимкніть телевізор, закрийте вкладки соціальних мереж тощо.
/Files/images/2019-2020_nr/гн7.png

Складіть план на день

Коли ви розумієте, скільки завдань стоїть перед вами на поточний день, вам простіше оптимізувати свій час. У дитячому садку ви організовуєте свою діяльність відповідно до розпорядку дня. Вдома все залежить від вас. Тому на початку кожного дня складіть список нагальних справ та визначте, скільки часу вам знадобиться для виконання кожної з них. Відтак проранжуйте справи в порядку значущості.

/Files/images/2019-2020_nr/устал.jpg

Розраховуйте власні сили

Основний ризик для педагога в умовах віддаленої роботи — невміння розрахувати обсяг завдань на день. Як результат можете отримати хронічну втому або депресію від постійної навали справ. Тож адекватно оцінюйте власні сили, раціонально розподіляйте навантаження протягом тижня, звертайтеся по консультації до колег.
/Files/images/2019-2020_nr/час.jpg

Установіть межі робочого простору

Коли ви вдома не самі, кількість чинників, що відволікають від роботи, зростає. Щоб не виконувати професійні завдання вночі, коли всі заснуть, спробуйте домовитися з родиною та встановити чіткі межі: коли ви працюєте, рідні та друзі не повинні турбувати вас за найменшої дрібниці.
/Files/images/2019-2020_nr/кава 1.jpg

Робіть перерви

У дитячому садку ви протягом дня постійно змінюєте види діяльності, а в режимі віддаленої роботи переважно працюєте з документами та електронними сервісами. Тому попіклуйтеся про перерви: розбивайте робочий час на інтервали, не забувайте рухатися, вчасно обідати тощо.
/Files/images/2019-2020_nr/звязки.jpg

Підтримуйте зв'язок з колегами

Віддалена робота не означає, що ви залишилися зі своїми проблемами на самоті. Оптимізуйте власну діяльність за допомогою корисних онлайн-сервісів і підтримуйте зв’язок із колегами: частіше запитуйте про перебіг роботи, уточнюйте завдання в керівника, стежте за професійними новинами тощо. Гуртом будь-яке завдання здолати завжди простіше.

/Files/images/2019-2020_nr/режим дня.jpgДотримуйтесь режиму

Кожного ранку ви поспішаєте на роботу, бо там на вас чекають діти, колеги. Під час віддаленої роботи необхідності розпочинати робочий день о восьмій ранку немає. Проте, щоб зберегти звичний темп роботи, психологи радять намагатися дотримуватися режиму: вставати, приймати їжу, розпочинати та закінчувати роботу в той самий час.

/Files/images/2019-2020_nr/ів.jpgНе відволікайтесь на домашні справи

Багато хто вважає, що робота вдома дає змогу встигати вдвічі більше — виконувати професійні завдання, а паралельно займатися домашніми справами. На практиці все інакше: домашні справи лише відволікають і заважають зосереджуватися на роботі. Тому, щоб не доробляти потрібне вночі, чітко відмежовуйте роботу й дім. Для цього придумайте для себе коротенькі ритуали: випили чашку кави — розпочали робочий день, завершили працювати — вийшли на прогулянку з домашнім улюбленцем.

За матеріалами Е ж-лу "Вихователь-методист дошкільного закладу", 2020, № 5

Кiлькiсть переглядiв: 272

Коментарi