Тренінг "Методи та прийоми активізації творчої уяви та мислення"

2019-02-07

/Files/photogallery/1982/20190207_142803.jpg
07.02.2019р. в ДНЗ "Лісова казка" в рамках семінару-практикуму "Розвиток творчої уяви і мислення у дітей та педагогів" відбувся тренінг "Методи та прийоми активізації творчої уяви та мислення", який провела вихователь-методист Левковська Г.В.
Серед творчих проявів дошкільнят особливе місце посідає словесна творчість. Словесна творчість - це своєрідний пік або результат досить високого рівня розвитку мовлення та уяви. Проте досягення цієї норми можливе лише за певних умов: розвитку психічних процесів, насамперед творчої уяви, розвитку всіх сторін мовлення, багатого життєвого досвіду дитини, спеціально організованого навчання та правильно обраного засобу розвитку словесної творчості. Саме вирішенню цих питань був присвячений тренінг "Методи та прийоми активізації творчої уяви та мислення".
Вихователь-методист Левковська Г.В. запропонувала учасникам тренінгу ігри для формування асоціативного мислення, яке не лише є основою гарної пам'яті, а й сприяє розвитку творчої уяви. Під час ігор педагоги змогли оцінити рівень розвитку власного асоціативного мислення та творчої уяви, а також здобули практичний досвід проведення таких ігор з дітьми.
Одним із найбільш ефективних та доступних засобів розвитку словесної творчості є казка, яка служить зразком побудови зв'язної розповіді, яскравих образів, літературної мови. Однак, як зазначила практичний психолог закладу Опенько С.С., старші дошкільники мають низький рівень розвитку творчої уяви, про що свідчать результати дослідження. З огляду на це вихователь-методист Левковська Г.В. запропонувала до уваги педагогів методи роботи з казкою, які активізують дитячу фантазію, спонукаючи до творчості.
В ході тренінгу Галина Володимирівна наголосила також на необхідності розвитку у дітей емоційної уяви, яка відіграє важливу роль у формуванні моральної сфери особистості дошкільника. Недостатній розвиток уяви призводить до стійких негативних переживань, нав'язливих страхів, тривожності: у дитини знижується самооцінка, порушуються контакти з оточуючими.
Оскільки тренінг є складовою частиною підготовки до педагогічної ради "Розвиток творчих здібностей у дошкільників - необхідна умова цілісного формування особистості", вихователі отримали творче завдання, результати якого вони презентуватимуть на засіданні вищезгаданої педагогічної ради.
Кiлькiсть переглядiв: 194

Коментарi